top of page

30 Kasım Bilim İnsanlarını Anma ve Anlama

bilimsehitleri.png

30 Kasım 2007’de, Isparta’daki bir konferansa katılmak için çıktıkları yolda gerçekleşen uçak kazasında aramızdan ayrılan bilim insanlarımızı anmak ve anlamak için her sene bir araya geliyoruz.

 

En son 3.sünü gerçekleştirdiğimiz "30 Kasım Bilim İnsanlarını Anma ve Anlama" gününde her sene farklı konuları ele alarak bilim insanlarımızın ailelerini, çalışma arkadaşlarını ve farklı bilim zümrelerini Bilgi Üniversitesi'nde ağırlıyoruz.

2020 - Bilgi BİLSEV, BİLSEV Derneği,

Yüksek Enerji Fiziği Uygulama ve Araştırma Merkezi, 

Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi

Bilgi BİLSEV olarak 4.süne ev sahipliği yaptığımız 30 Kasım Bilim İnsanlarını Anma ve Anlama etkinliği pandemi koşullarından dolayı ZOOM üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşti. Etkinliğimize 30 Kasım günü hayatını kaybeden bilim insanlarının aile ve çalışma arkadaşlarının yanı sıra Türkiye'nin hatta dünyanın dört bir yanından katılımcılar katıldı.

 

Etkinlik, TRT'nin önceden hazırlamış olduğu belgeselin yayınlanması ile başladı. Ardından Prof. Dr. Metin Arık, Prof. Dr. Saleh Sultansoy, Dr. Nazlı Bülay Doğan ve Prof. Dr. Serkant Ali Çetin gibi hayatını kaybeden bilim insanlarının çok yakınında olmuş değerli katılımcılarımız duygu ve düşüncelerini paylaştılar.  

Toplantının sonunda BİLSEV Derneği tarafından "30 Kasım Bilim İnsanlarını Anma ve Anlama Günü Olsun" Kampanyası'na davet vidyosu yayınlandı.

Kampanya hakkında daha detaylı bilgi ve kampanyaya katılmak için

bottom of page