Bilim Takımları

Bilgi BİLSEV Kulübü olarak kurduğumuz; hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin dahil olabilecekleri, danışmanlar ve kılavuzlar eşliğinde yürütülen proje bazlı eğitim sürecidir.

Bilim Takımlarımızın ana amacı; Türkiye’nin ihtiyacı olan yüksek teknolojik işlerde çalışabilecek yetişmiş mühendis ve bilim insanları yetiştirmektir. Üniversitedeki profesörlerimiz danışmanlığında belirlenmiş olan ve kulübümüz tarafından 2-3 yıllık eğitim sürecine dönüştürülmüş projeler içerisinde çalışacak öğrenciler, üniversitenin sonlarına doğru kendilerini o alanlarda yetişmiş kılacaklardır. Bu eğitim bazlı proje sürecini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin, üniversitenin sonlarına doğru çalıştıkları alanda Türkiye’nin önde gelen laboratuvar veya Ar-Ge şirketlerinde çalışma imkanı bulabilmeleri için şimdiden gerekli görüşmeler gerçekleştirilmiş olup bu projeler de o doğrultuda belirlenmiştir.

Eğer sen de “Üniversitemizin laboratuvarlarında başlayıp bilimin ve mühendisliğin sınırlarını zorlamak istiyorum!” diyorsan Bilgi BİLSEV Bilim Takımları’na katılmak için ilk adımını at! Aşağıdaki formu doldurarak bizden haber bekle!

2020-2021 dönemi başvuruları kapandı. Yeni dönem başvurularını kaçırmamak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsin!

Danışmanı: Prof. Dr. Serkant Ali Çetin

Danışmanı: Dr. Öğr. Ü. İbrahim Sina Kuseyri

Danışmanı: Prof. Dr. Hatice Gülen

Yüksek Enerji Fiziği Takımı

İnsansız Hava Aracı/Roket Takımı

Bitki Biyolojisi Takımı

Danışmanlarımız

  • İstanbul Bilgi Üniversitesi, Enerji Sis. Müh. Böl. Yüksek Enerji Fiziği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü

  • CERN - ATLAS Deneyi, Ulusal İrtibat Sorumlusu

  • CERN - CAST Deneyi, Takım Lideri

  • CERN - BESIII Deneyi, Takım Lideri

  • İstanbul Bilgi Üniversitesi, Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı

  • Bitki Biyoteknolojisi Laboratuvarı Sorumlusu

  • Toplam 4 patent sahibi