30 Kasım Bilim İnsanlarını Anma ve Anlama

30 Kasım 2007’de, Isparta’daki bir konferansa katılmak için çıktıkları yolda gerçekleşen uçak kazasında aramızdan ayrılan bilim insanlarımızı anmak ve anlamak için her sene bir araya geliyoruz.

 

En son 3.sünü gerçekleştirdiğimiz "30 Kasım Bilim İnsanlarını Anma ve Anlama" gününde her sene farklı konuları ele alarak bilim insanlarımızın ailelerini, çalışma arkadaşlarını ve farklı bilim zümrelerini Bilgi Üniversitesi'nde ağırlıyoruz.

2019 - Bilgi BİLSEV, BİLSEV Derneği,

Yüksek Enerji Fiziği Uygulama ve Araştırma Merkezi, KahveLab

Bilgi BİLSEV olarak 3.süne ev sahipliği yaptığımız anma etkinliğinde bu yıl, Bilim Sanat Ekini ve Eğitimi Derneği, Yüksek Enerji Fiziği Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Kandilli Algıç Hızlandırıcı ve Enstrümantasyon Laboratuvarı da bizimle birlikte düzenleyiciler arasında yer aldı.

Bilim Şehitleri’mizin aileleri ve çalışma arkadaşlarının da katıldığı bu etkinlikte, kazadan önceki yapılan çalışmalardan başlayarak şimdi ve gelecekle ilgili bir panel düzenlendi.

2018 - Bilgili Genç Bilim Elçileri Kulübü

2018 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde BİLGEK olarak düzenlediğimiz 30 Kasım Bilim Şehitlerini Anma Etkinliği’ni üniversitemizin BİLGİ IEOR, Bilgi Energy Crew, Bilgi Robotics, Bilgi IEEE ve BilimSantrali kulüpleriyle birlikte tam 6 üniversite kulübü olarak gerçekleştirdik.

30 Kasım Isparta Uçak Kazası’nda kaybettiğimiz 6 Bilim Şehidimizi anmak için katılımcıları 30 Kasım 2018’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul Kampüsü’nde ağırladık.

2017 - Bilgili Genç Bilim Elçileri Kulübü 

57 kişinin hayatını kaybettiği 30 Kasım Isparta uçak kazasında kaybettiğimiz 6 Bilim Şehidimizi anmak için kulübümüz tarafından düzenlenen anma törenini İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul Kampüsü'nde gerçekleştirdik. 

 

Prof. Dr. Metin Arık, Prof. Dr. Serkant Ali Çetin ve Boğaziçi Engin Arik Laboratuvarı'ndan değerli katılımcılarla birlikte BİLGEK olarak hazırladığımız 30 Kasım Bilim Şehitleri Anma Etkinliği'nde şehitlerimizi andık. 

© 2020 Bilgi Bilim Sanat Ekini ve Eğitimi Kulübü