2020 Sanat Takımları

Sanat Takımlarının amacı nedir?

Sanat Takımlarımızın ana amacı; Türkiye’nin ihtiyacı olan özgür düşünceli, yaratıcı, özgün, okur ve yazar sanatçı gençler yetiştirmektir. Bilim Sanat Ekini ve Eğitimi Derneği danışmanlarından olan sanatçılarımız önderliğinde belirlenmiş ve BİLSEV ile BİLGİ BİLSEV'in Sanat Komiteleri tarafından 2-3 yıllık eğitim sürecine dönüştürülmüş projeler içerisinde çalışacak öğrenciler, üniversitenin sonlarına doğru kendilerini tanımış, olaylara kendi özgün bakış açılarıyla bakabilen, yaratabilen ve BİLSEV Ekinini taşıyan sanatçılar haline geleceklerdir.

Böylece, Türkiye'de bir sanat kültürü oluşturacak ve bir toplumun hayat damarı olan sanatı, toplumu besleyecek hale getireceğiz.

Kimler başvurabilir?

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde okuyan ve hayatının geri kalanında sanatı işi olarak yapacak tüm Hazırlık, 1. ve 2. sınıf öğrencileri başvurabilir.

Hangi takımlar var?

BİLGİ BİLSEV 2020 Sanat Takımları'nda 2 tane çalışma konusu bulunmakta. Bunlar

  1. Parçacıklar

  2. Bitkiler

Sanat Takımları projelerimizin içerikleri, Bilim Takımları projelerinin içeriklerinden ilham alıyor.  Bunun en büyük sebebi, ekinimizde yer alan; okuyan, araştıran, yaratan bireyler yetiştirme yolunda bilimle sanatı birbirinden uzaklaştırmadan, her ikisini de birbirinin içinden görebilmek ve ufkumuzu genişletip yeni dünyalar keşfedebilmek. Bu sayede yaşamı ve dolayısıyla sanatı daha iyi anlayacağımıza inanıyoruz. 

Bu takımların her birinin yapacağı projeler BİLSEV ve BİLGİ BİLSEV'in Sanat Komitesi üyelerinin BİLSEV danışmanlarıyla yaptıkları toplantılarla belirlenmiştir.

Takımların yapacakları projelerin detayları takımlar oluşturulduktan sonra seçilen kişilere detaylıca anlatılacaktır.

 

Takımlar nerede, nasıl çalışacaklar?

Sanat Takımları, üniversitemizin stüdyolarında; danışmanlarla daha önce belirlenen hedef doğrultusunda, Sanat Komitemiz içindeki kılavuzlar eşliğinde çalışacaklardır.

 

Nasıl Başvuracağım?

Sanat Takımları'na katılmak için 2 aşamalı bir başvuru sürecini geçmeniz gerekiyor.

Bu süreçte BİLSEV ve BİLGİ BİLSEV Sanat Komitesi tarafından belirlenecek bir Seçici Komite, öğrencileri en doğru şekilde seçmeye özen gösterecek.

Belirtmek isteriz ki, Seçiçi Komite öğrencilerin bilgisini değil, başka özelliklerini ölçecektir.

İlk aşama için aşağıda bulunan bağlantıdaki formu doldurunuz.

Formu dolduranlara süreç hakkında detaylı bilgi içeren bir e-posta atılacaktır. Son başvuru tarihi 29 Mart!

 

 

 

BAŞVURU

İÇİN

BAŞVURU

İÇİN

  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Heyecan Simge
  • Siyah Instagram Simge
  • Siyah YouTube Simgesi