2020 Bilim Takımları

Bilim Takımlarının amacı nedir?

Bilim Takımlarımızın ana amacı; Türkiye’nin ihtiyacı olan yüksek teknolojik işlerde çalışabilecek yetişmiş mühendis ve uygulamalı bilim insanları yetiştirmektir. Bilim Sanat Ekini ve Eğitimi Derneği Danışmanları'ndan olan profesörlerimiz danışmanlığında belirlenmiş ve BİLSEV ile BİLGİ BİLSEV'in Bilim Kurulları tarafından 2-3 yıllık eğitim sürecine dönüştürülmüş projeler içerisinde çalışacak öğrenciler, üniversitenin sonlarına doğru kendilerini o alanlarda yetişmiş kılacaklardır. Böylece Türkiye'deki yetkin gençlerin sayısını arttırmayı hedefleyen BİLSEV'in temsilci kulübü olarak Türkiye'deki önemli alanlara genç yetiştirmeyi hedefliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kimler başvurabilir?

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimler Fakültesi'nde Hazırlık, 1. ve 2. sınıfta olan her öğrenci başvurabilir.

2-3 yılın sonunda ne olacak?

Hazırlık ve 1. sınıflara öncelik verilerek oluşturulacak bilim takımlarının 2 veya 3 yıllık proje sürecini başarıyla tamamlayacak öğrenciler, sonrasında BİLSEV'in danışmanlarının laboratuvarlarında daha büyük projelerin bir parçası olacaklardır. Bu süreçte amaç; öğrencileri o laboratuvar veya AR-GE şirketlerinde çalışabilecek yetkinliği kazandırabilmektir.

Hangi takımlar var?

BİLGİ BİLSEV 2020 Bilim Takımları'nda 3 tane Bilim Takımı bulunmakta. Bunlar

  1. Parçacık Fiziği Takımı

  2. Bitki Bilimi Takımı

  3. Otonom Sistemler Takımıdır.

Bu takımların her birinin yapacağı projeler BİLSEV ve BİLGİ BİLSEV'in Bilim Kurulu Üyeleri'nin BİLSEV Danışmanlarıyla yaptıkları toplantılarla belirlenmiştir. Takımların yapacakları projelerin detayları takımlar oluşturulduktan sonra seçilen kişilere detaylıca anlatılacaktır.

 

Takımlar nerede, nasıl çalışacaklar?

Bilim Takımları, üniversitemizin laboratuvarlarında; danışmanlarla daha önce belirlenen hedef doğrultusunda, daha önce Bilim Takımlarımızda çalışmış rehberler eşliğinde çalışacaklardır.

 

Nasıl Başvuracağım?

Bilim Takımları'na katılmak için 2 aşamalı bir başvuru sürecini geçmeniz gerekiyor. Burada sorgulanan başvuran öğrencilerin bilgisi değil diğer yetenekleridir. İlk aşama için aşağıda bulunan bağlantıdaki formu doldurunuz. Formu dolduranlara süreç hakkında detaylı bilgi içeren bir e-posta atılacaktır. Son başvuru tarihi 15 Aralık!

 

 

 

BAŞVURU

İÇİN

BAŞVURU

İÇİN

  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Heyecan Simge
  • Siyah Instagram Simge
  • Siyah YouTube Simgesi